top of page

Vmware NTP ayarlar

Merhaba,


VMware ESXI host kurulumunu tamamladıktan sonra VM’ ler oluşturulmadan önce mutlaka ESXI Host’ NTP time ayarları yapılmalıdır. ESXI Host üzerinde ki VM’ le tarih ve saat senkronizasyonunu bağlı bulunduğu host üzerinden gerçekleştirirler.

ESXI hostlar üzerinde önemli sunucularınız var ise her an bir problem ile karşılaşmaya haazır olun. ESXI hostlar üzerinde NTP Time ayarlarını ise;ESXI host üzerinden sırası ile Manage – System – Time & date – Edit Settings kısmından gerekli olan NTP Server bilgilerini girerek servisi start ediyoruz. Ortamınız da vCenter var ise NTP Time ayarlarını yapacağınız host üzerinde tıklayarak Configuration bölümünden Time Configuration kısmından ayarlamasını yapabilirsiniz. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra ortalama 5 dakika içerisinde girmiş olduğunuz NTP server ile zaman senkronizasyonunuz gerçekleşecektir.

Gerekli ayarları gerçekleştirdikten sonra aşağıda ki gibi NTP servisin durumunu ve tanımlanan NTP server bilgilerini görebilirsiniz.


Eğer gerçekleşmez ise çok ciddi probleminiz var demektir. J Bu problem ise ESXI hostunuzun internete erişip erişmediğini kontrol etmekte fayda var.

50 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VMware ESXI kurulumuna başlamadan önce sisteminizin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekmektedir. En düşük donanım ve sistem gereksinimleri ise; VMware Compatibility Guide’ d

Yazı: Blog2_Post
bottom of page