top of page

Comodo ITSM İlk Adım

Merhabalar, Comodo Security Manager (ITSM) 2014 yılının en iyi uç nokta 2017 yılının da en iyi Hedef Odaklı Saldırı (APT) ürünü seçilmiştir. ITSM ürününde benim en çok hoşuma giden Containment teknolojisi, Remoto Manager, Envanter ve Remote Monitöring özellikleri olmuştu. Comodo ITSM ile birlikte gelen diğer özellikler ise;

 • Remote Manager (Sisteminizde ki clientlere 3.ncü parti program olmadan bağlanabilme özelliği)

 • CRM Modülü

 • Service Desk ( Son kullanıcılarınız bu özellik ile ticket açabilme özelliği)

 • Patch managament ( Bu özellik ile son kullanıcı bilgisayarlarına program yükleyebilmenize olanak sağlar.)

 • Harddware monitöring (Sisteminiz de bilgisayarların disk, ram, vb donanımların kritik seviyelerini belirleyebilir, bu seviyelere ulaştığında size uyarı bildireceği gibi aksiyonda alma özelliğine sahiptir)

 • Python Script ( Kendine özel yazılmış uygulamaları bu özellik sayesinde son kullanıcılara gönderebilme imkânı sağlar.)

 • Envarter ( Sisteminiz deki bilgisayarların özelliklerini toplayarak rapor olarak kaydetme imkanı sağlar)

 • Network topoloji ( Siteminizin network topolojisini çıkarmanızı sağlar)

 • Türkçe dil desteği

BİLİNMEYEN TEHDİTLERİ YENMEK (İddialı bir başlık değil mi?) Birçok endpoint ürünü bilinen zararlı yazılımları engelliyor. Peki;Comodo tam da bu noktada devreye giriyor. Bilinmeyen zararlı yazılımları sadece Comodo’ da bulunan CONTAINMENT teknolojisi ile sisteme zarar vermesini engelliyor. Comodo ITSM ile birlikte bize başka neler sunuyor?

 1. Comodo’ nun uç nokta güvenlik çözümü Crypto Locker zararlı yazılımının engelleyebilen TEK üründür.

 2. Comodo, günde 390.000’ den fazla zararlı yazılımın üretildiği bir ortamda “VİRÜSSÜZLÜK GARANTİSİ” veren TEK firmadır.

 3. En kapsamlı ve komplike ve kötü niyetli yazılımları bir TEK Comodo Internet Güvenlik ürününün durdurduğu Wikileaks belgelerinde yer almıştır.

 4. Comodo, Türkiye’ de Anti Virüs laboratuarı olan ve yaklaşık 350 kişilik ekibiyle Türkiye’ de siber güvenlik alanında Ar-Ge faaliyetlerini yürüten TEK global firmadır.

Comodo KoruMail Comodo’ nun MailGateway ürünüdür. Şirketlerin çoğu e-posta üzerinden gelen spam e-mailler yüzünden performans ve veri kaybı yaşanmaktadır. Comodo KoruMail, e-mail sunucunuzun önüne konumlandırılarak sisteminize temiz e-maillerin ulaşmasını sağlamaktadır. KoruMail yaygın olarak kullanılan MTA’ larla (Mail Transfer Agent) uyumlu durumdadır. Kolay yönetilebilirlik sağlamaktadır. KoruMail ürünü ile sunulan özellikler ise; *Gelen ve Giden E-Posta için politikalar *Kullanıcı Doğrulama(LDAP,Active Directory,MySQL ve LocalDB) *IPv6 Desteği *DLP (Data Loss Prevention) *E-Posta arşiv ve karantina *SMTP IPS/FW *Antispam – Antivirüs *E-Posta limitleri *Syslog ve SNMP *SRN (SurGATE Reputation Network) KORUMAIL MİMARİSİ: ÇOK KATMANLI KORUMA2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VMware ESXI kurulumuna başlamadan önce sisteminizin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekmektedir. En düşük donanım ve sistem gereksinimleri ise; VMware Compatibility Guide’ d

Yazı: Blog2_Post
bottom of page