top of page

Comodo

Merhabalar, Bildiğiniz üzere piyasa da kullanabileceğimiz birçok endpoint çözümü bulunmaktadır. Markasına göre yıllık dünya kadar paralar ödediğimiz endpoint ürünlerinden haliyle bir tek beklentimiz var. Sistemimizi herhangi bir zararlıya karşı korusun yeter… Öyle uçsun kaçsın diye bir beklenti içerisinde değiliz. J Comodo ile yeni tanışmama rağmen laboratuvar ortamımda yaptığım testler sonucu oldukça başarılı bir ürün olduğunu gördüm. Bu yazımda Comodo hakkında kısa bir bilgili aktaracağım. Comodo 1998 yılında İngiltere’ de kurulmuştur. ABD, Çin, Filipinler, Hindistan, İngiltere, Romanya, Ukrayna ve Türkiye’ de ofis ve ArGe merkezleri bulunmaktadır. Türkiye ofislerinde 200 kişilik bir ekip mevcuttur. Bu demek oluyor ki 7/24 Türkçe desteğe sahipsiniz anlamına geliyor. Chinese, Danish, Dutch, English, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian, Spanish ve yakın zamanda eklenen TURKISH(Türkçe) dil desteği 13(onüç) dil desteği sunmaktadır. Comodo ürün yelpazesi oldukça geniş bir markadır. Bunların başında Comodo Security Manager(ITSM), MYDLP(Data Loss Preventation), Korumail, SecureBox, Korugan, SSL, vb.. ürünler yer almaktadır. Bu ürünleri de fırsat buldukça sizlere aktarıyor olacağım.

[1] Windows Server Standard Edition lisansı, iki OSE veya VM için izinler içerir. [2] Windows Server Standard Edition lisansı 2 TB’a kadar tekli Depolama Çoğaltma birimi ile sınırlıdır. Umarım açıklayıcı olmuştur.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

VMware ESXI kurulumuna başlamadan önce sisteminizin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekmektedir. En düşük donanım ve sistem gereksinimleri ise; VMware Compatibility Guide’ d

Yazı: Blog2_Post
bottom of page